Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal Huţupan a reuşit să nu primească gol 15 minute

Huţupan a reuşit să nu primească gol 15 minute

21 Dec 2008   •   17:33

Portarul Luminiţa Huţupan a reuşit, duminică, performanţa de a nu primi gol timp de 15 minute în partida pe care echipa sa, Oltchim Râmnicu Vâlcea, a câştigat-o, scor 37-18, în faţa celor de la Hidrocans Buzău, în etapa a 8-a a Ligii Naţionale feminine .
Huţupan a fost neînvinsă între minutele 33 şi 48, timp în care a apărat două lovituri de la 7 metri şi nu a primit gol în mai multe situaţii de unu contra unu, transmite NewsIn.
Principalele marcatoare ale Oltchimului în acest meci au fost Avădanii, cu 7 reuşite, şi Ardean-Elisei cu 6 goluri.
În celelalte partide din etapa a 8-a a Ligii Naţionale feminine s-au înregistrat următoarele rezultate:
Oţelul Galaţi - KZN Slatina 38-23
HCM Baia Mare - Universitatea Jolidon Cluj 33-28
Dunărea Brăila - CSM Ploieşti 29-28
Tomis Constanţa - Cetate Deva 31-27
Rulmentul Braşov - Rapid Bucureşti 44-22
HCM Roman - HC Zalău 23-18
Următoarea etapă a Ligii Naţionale feminine este programată să se dispute la 28 decembrie.
Clasament: 1. Oltchim 16p, 2. Rulmentul 13p, 3. Rapid 12p.