Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal Itxako Estella Navarro-Rulmentul Braşov 23-23, în semifinalele Cupei EHF

Itxako Estella Navarro-Rulmentul Braşov 23-23, în semifinalele Cupei EHF

Sursa foto: handbal feminin
11 Apr 2009   •   21:14

Echipa de handbal feminin Rulmentul Braşov a remizat, sâmbătă, în deplasare, cu gruparea spaniolă Itxako Estella Navarra, scor 23-23 (10-12), în prima manşă a semifinalelor Cupei EHF.
Meciul a fost echilibrat în primele minute, ajungând la 3-3, min. 6, după care gazdele au avut o serie de trei goluri fără să primească niciunul. În minutul 17-22, tabela nu se schimbă, scorul fiind de 7-6.
Până la pauză, jocul suferă din pricina a numeroase faze confuze şi se încheie 12-10.
Repriza secundă a debutat pe aceleaşi coordonate, cu nenumărate greşeli în ambele tabere, astfel că după cinci minute se marcase un singur gol, 12-11.
Cu 15 minute înainte de final, Rulmentul conducea la limită, 17-16, pentru a se detaşa apoi la două goluri.
Cu cinci minute înainte de final era egalitate la 22, iar apoi Rulmentul preia conducerea, dar ratează apoi de trei ori la rând şi este egalată cu câteva secunde înainte de final.
Pentru formaţia din Braşov au marcat Barbosa (8), Stanca (7), Amariei (3), Alexandrescu (2), Barcan (1), Gogârlă (1) şi Vintilă (1). Cu două minute înainte de final,

Manşa secundă va avea loc sâmbătă, 18 aprilie, de la ora 18:00, în Sala Sporturilor Dr. Popescu Colibaşi din Braşov.