Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal România, eliminată la CM de handbal feminin. Polonia, Germania, Franţa şi Danemarca merg mai departe

16 Dec 2013   •   10:08

Naţionala feminină de handbal a României a fost învinsă surprinzător de Polonia cu scorul de 31-29, duminică, la Novi Sad, în optimile de finală ale Campionatului Mondial din Serbia.

România a avut meciul în mână, însă a avut un ultim sfert de oră catastrofal, pierzând după ce conducea la patru goluri în minutul 45. Tricolorele au marcat un singur gol între minutele 45 şi 58, astfel că Polonia a reuşit să întoarcă scorul.

Duminică s-au mai jucat meciurile dintre Germania-Angola, scor 29-21, Franţa-Angola, 27-19 şi Danemarca-Muntenegru, 22-21.

Celelalte patru meciuri din optimile de finală sunt programate luni între Brazilia-Olanda, Coreea de Sud-Serbia, Ungaria-Spania şi Norvegia-Cehia.