Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal România pierde meciul cu Danemarca, din cadrul grupelor Campionatului Mondial de handbal

Sursa foto: Foto: gsp.ro
16 Ian 2011   •   22:53

România a pierdut partida cu Danemarca, în cel de-al doilea meci din cadrul grupelor Campionatului Mondial de handbal, cu scorul de 30 la 39.

În prima repriză Popescu a apărat senzaţional. Ghionea a scos o aruncare de la 7 metri, iar Florea a transformat-o şi România a intrat la vestiare cu un gol în spatele Danemarcei.

În cea de-a doua parte a meciului însă, Danemarca a început să se distanţeze. În minutul 52, scorul era de 27-33.

Luni, România va întâlni Algeria. Pentru a se califica în Grupele Principale, reprezentativa de handbal va trebui să câştige următoarele trei meciuri. România va întâlni mai întâi Algeria (17 ianuarie), apoi Australia (19 ianuarie) şi Serbia (20 ianuarie).