Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Handbal "U" Jolidon Cluj a ratat calificarea în grupele preliminarii ale Ligii Campionilor

"U" Jolidon Cluj a ratat calificarea în grupele preliminarii ale Ligii Campionilor

Sursa foto: Gazeta Sporturilor
20 Sep 2010   •   11:14

Vicecampioana României la handbal feminin, U Jolidon Cluj a ratat calificarea în grupele preliminare ale Ligii Campionilor, încheind pe locul trei grupa a treia din turul secund al competiţiei.

În partida de duminică, cu norvegienele de la Byasen, "U" Jolidon Cluj a fost învinsă cu scorul de 25-33. Vicecampioana României va evolua în continuare în turul trei al Cupei EHF, urmând să-şi afle adversarele la tragerea la sorţi din 27 octombrie.

Altfel, campioana României, Oltchim Râmnicu Vâlcea, şi-a aflat ultimul adversar din grupa preliminară C. Formaţiilor Larvik HK (Norvegia) şi Toulon (Franţa) li se va adăuga echipa daneză Randers HK, care a câştigat grupa unu, din turul secund al competiţiei. Randers HK a obţinut trei victorii în grupa unu, în faţa formaţiilor Bayer 04 Leverkusen, HC Sparta şi Milli Piyango.