Antena 3 CNN Sport David Popovici s-a calificat în finala probei de 100 de metri liber la Campionatul European pentru Juniori

David Popovici s-a calificat în a cincea sa finală din cadrul Campionatului European de înot pentru juniori. Sportivul a fost primul înotător în semifinala disputată astăzi.

Sursa foto: Facebook/ David Popovici
de Mia Lungu    |    09 Iul 2022   •   17:56

David Popovici s-a calificat în finală după ce a câștigat cursa din semifinale cu timpul de 48.31.

Popovici se află pe drumul spre a cincea sa medalie la Campionatul European de înot pentru juniori găzduit de bazinul olimpic din cadrul Complexului Sportiv din Otopeni.

Până acum, înotătorul legitimat la CS Dinamo a cucerit patru medalii: trei de aur și una de argint.

Românul Patrick-Sebastian Dinu a ratat calificarea în finală după ce a ieșit pe locul 5 în grupa din semifinale.