Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Rezultate strânse în preliminariile Europa League. CSMS Iași, la un pas de o surpriză uriașă

15 Iul 2016   •   09:35

Meciurile din prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal, desfăşurate joi seara, s-au încheiat cu rezultate strânse.

Doar Aberdeen, IFK Goteborg, PAS Giannina şi Midtjylland au câştigat la diferenţă de trei goluri şi au luat o opţiune pentru calificarea în faza următoare.

Zimbru Chişinău, echipă antrenată de românul Flavius Stoican, a remizat acasă cu formaţia turcă Osmanlispor, 2-2. Zagaevschii (24) şi Damaşcan (62) au marcat golurile gazdelor, în timp ce pentru Osmanlispor, la care atacantul român Raul Rusescu a intrat pe gazon în minutul 64, au punctat Numan Curuksu (12) şi Engin Bekdemir (77).

Beitar Ierusalim a dispus de Omonia Nicosia cu 1-0, prin golul lui Abuhazira (71), într-un meci în care la ciprioţi a jucat toate minutele mijlocaşul român George Florescu.

Partida dintre NK Maribor şi Levski Sofia s-a încheiat nedecisă, 0-0, fiind arbitrată de o brigadă din România, cu Cristian Balaj la centru.

Şirak Ghiumri (Armenia) - Spartak Trnava (Slovacia) 1-1

Meciurile din manşa a doua vor avea loc pe 21 iulie. Vineri 15 iulie, la Nyon (14,00), este programată tragerea la sorţi a partidelor din turul al treilea preliminar.

Sursă: Agerpres