Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Meci nebun pe Național Arena. România a învins Georgia cu 5-1, cu o săptămână înainte de Euro 2016

03 Iun 2016   •   22:52

România a jucat în această seară ultimul meci de pregătire înainte de Euro, în companiei naționalei Georgiei. România a câștigat meciul cu scorul 5-1.

LIVE TEXT:

Minut 90: FINAL MECI! Romania învinge Georgia cu 5-1

Minut 87: Keseru înscrie cu un șut deviat!  Scor 5-1

Minut 81: Torje înscrie cu poarta goală, din pasa lui Chipciu! Scor 4-1

Minut 68: Mcedlidze îi ia fața lui Moți la o centrare și deviază mingea în poartă! Scor 3-1

Minut 63: Înlocuiri în naționala României. Ies Florin Andone și Ovidiu Hoban, intră Alexandru Chipciu și Andrei Prepeliță.

Minut 47: Stanciu patrunde pe centru in careu si inscrie! România conduce scor 3-0

Minut 45: PAUZA pe National Arena!

Minut 26: La prima apariție în careul lui Tătărușanu, georgienii pun probleme serioase. Kverkvelia a reluat foarte bine cu capul, după un corner, dar goalkeeperul nostru a intervenit excelent și a scos mingea trimisă de fundașul georgian.

Minut 20: Adi Popa trimite în bară de la marginea careului, după o nouă faza la care georgienii s-au făcut de râs în apărare.

Minut 3: Scorul a crescut la 2-0 după un autogol al georgienilor.

Minut 2: Adi Popa profită de o gafă din apărarea georgienilor și deschide scorul pe Național Arena.