Lista primarilor din județul Arad, primele rezultate la alegerile locale 2020

de Dana Musceleanu    |    28 Sep 2020   •   14:00
Lista primarilor din județul Arad, primele rezultate la alegerile locale 2020

În judeţul Arad, PNL va conduce CJ și 53 de primării, PSD va avea edili în 15 localităţi, UDMR în cinci, un primar va fi de la Pro România, iar patru independenți vor decide în tot atâtea comune.

45,8% dintre locuitorii judeţului Arad s-au prezentat pe 27 septembrie la urne pentru a-şi vota edilii care îi vor conduce în următorii patru ani.

Iată lista primarilor din județul Arad:

Consiliul Judetean – Iustin Cionca (PNL)

Arad – Călin Bibarț (PNL)

Chişineu-Criş -Criș: Florin Flavius Chereji (PNL)

Curtici – Bogdan Ban (PNL)

Ineu – Călin Ilie Abrudan (PNL)

Lipova – Florin Pera (PSD)

Nădlac – Ioan Radu Mărginean (independent – susținut de PSLC)

Pâncota – Dan Ștefan Pocrișer (PSD)

Pecica – Petru Antal (PNL)

Sântana – Daniel Tomuța (PNL)

Sebiş – Cristian Feieș (PNL)

Almaş – Aurel Ginu Costea (PNL)

Apateu – Sorin Ioan Dănilă (PSD)

Archiş – Nicolae Pavel Valea (PSD)

Bata – Ioan Micurescu (PNL)

Beliu – Emanuel Horhat-Coraș (PNL)

Birchiş -Ioan Guțu (PNL)

Bârsa -Avram Ciev (PNL)

Bârzava- Gabriel Faur (PSD)

Bocsig -Teodora Abrudean (PNL)

Brazii- Ioan Vesa (PNL)

Buteni -Mircea Theodor Braiți (PNL)

Cărand – Gligor Costuț (PNL)

Cermei – Ioan Daniel Vesa (PNL)

Chisindia- Ionel Pașca (PNL)

Conop -Petrică Moldovan (PNL)

Covăsânţ – Marius Silviu Oneț (PNL)

Craiva- Ioan Coșa (PSD)

Dezna – Ionică Marcel Lucoaie (PSD)

Dieci – Ștefan Petru Galea (Pro România)

Dorobanţi – Korondi – Jozsa Erica (UDMR)

Fântânele – Nicolae Dolha (PNL)

Felnac – Ioan Malița (PSD)

Frumuşeni – Reginald Aurelian Andronic (PNL)

Ghioroc – Popi Morodan Corneliu (PNL)

Grăniceri – Claudiu Petru Bătrânuț (PNL)

Gurahonţ – Ana Lenuța Moțica (PNL)

Hălmagiu – Gheorghe Dărău (independent, susținul de PSLC)

Hălmăgel – Banci Mihaela (PNL)

Hăşmaş – Cornel Popa (PNL)

Igneşti – Ioan Marinel Urs (PNL)

Iratoşu – Papp Atila Iosif (UDMR)

Livada – Iosif Bimbo (PNL)

Macea – Ciprian Gheorghe Otlăcan (PNL)

Misca – Haasz Tiberiu (UDMR)

Moneasa – Ioan Nuțu Herbei (PSD)

Olari – Petru Răuț (PNL)

Păuliş – Ioan Turcin (PSD)

Peregu–Mare – Kovacs Emeric (UDMR)

Petriş – Ionel Berari (PNL)

Pilu – Dan Lucian Drăgan (PNL)

Pleşcuţa – Viorel Marius Groza (PNL)

Săvârsin – Ioan Vodicean (independent)

Secusigiu – Gheorghe Grad (PSD)

Seleuş – Cristian Branc (PNL)

Semlac – Letiția Stoian (PNL)

Sintea –Mare – Ciprian Ban (PNL)

Socodor – Ioan Dimitrie Jura (PNL)

Şagu – Emilia Brăneț (PNL)

Şeitin – Mircea Totorean (PNL)

Şepreuş – Ioan Pintean (PNL)

Şicula – Danciu Mircea Adrian (PSD)

Şilindia – Rovin Mariș (PNL)

Şimand – Florin Liviu Dema (PNL)

Şiria – Valentin Bot (PNL)

Şiştarovăţ – Marinel Dorel Jurjescu (PSD)

Sofronea – Sandu Cristian (UDMR)

Tauţ – Florin Lela (PNL)

Târnova – Emilia Ignișca (PSD)

Ususău – Florin Țole (independent susținut de PNL)

Vărădia de Mureş – Crina Miculiț (PSD)

Vinga – Ioan Negrei (PNL)

Vârfurile – Radu Tiberiu Giurgelea (PNL)

Vladimirescu – Mihai Mag (PNL)

Zăbrani – Marian Toader (PNL)

Zădăreni – Doina Petri (PNL)

Zărand – Gheorghe Dudaș (PNL)

Zerind – Alexandru Șimandi (PNL)

Zimandul Nou – Dorel Gheorghe Vidran (PNL)

sursa: aradon.ro 

 

Parteneri
x close