Lista primarilor din judeţul Timiş, primele rezultate la alegerile locale 2020

de Claudia Popovici    |    28 Sep 2020   •   15:00
Lista primarilor din judeţul Timiş, primele rezultate la alegerile locale 2020 Antena3.ro

La alegerile locale 2020, în judeţul Timiş s-a înregistrat o prezenţă la vot de 43,19%. După încheierea numărătorii paralele realizată în judeţ, la alegerile pentru funcția de primar sunt următoarele date:

În județul Timiș au ieșit la vot 272.801 de alegători, 43,19% din totalul timișenilor cu drept de vot. Prezența la vot în Timișoara a fost de 33,9% – 93.505 alegători.

Lista primarilor pe localităţi din judeţul Timiş 

 Balint – PSD – Danut Crasovan
 Banloc – PNL – Lucian Trifonescu
 Bara – PSD – Ioan Lazarescu
 Barna – PSD – Dumitru Pecora


 Beba Veche – PSD – Ioan Bohancanu
 Becicherecu Mic – PSD – Raimond Rusu
 Belint – PNL – Laurentiu Tarziu
 Bethausen – PNL – Ioan Lihoni


 Biled – PNL – Ovidiu Ioan Oprisa
 Birda – PSD – Gheorghe Marius Stoian
 Bogda – PSD – Iasmin Iovanut
 Boldur – PSD – Constantin Stoi


 Brestovat – PNL – Eugen Dobra
 Buzias – PNL – Sorin Munteanu
 Bucovat – PMP – Gheorghe Pop
 Carpinis – PSD – Dumitru Marcel Popa


 Cenad – USR – Andrei Tita
 Cenei – P Republican – Sirgian Tanasin
 Checea – PNL – Daniel Flori Florea
 Cheveresu Mare – PSD – Marcel Muia

 Ciacova – PNL – Petru Filip
 Comlosu Mare – PSD – Ovidiu Stefanescu
 Costeiu – PSD – Petru Carebia
 Criciova – PSD – Romica Catana
 Curtea – P. Republican – Marinel Craciunescu


 Darova – PMP – Viorel Cherciu
 Denta – PSD – Petru Tapanov
 Deta – PNL – Petru Roman
 Dudestii Noi – PNL – Ioan Gosa


 Dudestii Vechi – PNL – Bono Cucalan
 Dumbrava – UDMR – Ioan Ihasz
 Dumbravita – USR – Horia Bugarin
 Faget – PNL – MArcel Avram
 Fardea – PSD – Violeta Murari


 Fibis – PNL – Dorel Carcea
 Foeni – USR-Plus – Saveta Moldovan
 Gataia – PNL – Raul Cozarov
 Gavojdia – PNL – Danut Stoica
 Ghilad – PNL – Cornel Guran
 Ghiroda – PNL – Ionut Stanusoiu


 Ghizela – PNL – Mircea Mirean
 Giarmata – PMP – Claudiu Mihalceanu
 Giera – PSD – Radu Ionel Vicol
 Giroc – PSD – Iosif Ionel Toma
 Giulvaz – PSD – Florentin Critet
 Gottlob – PNL – Gheorghe Nastor


 Iecea Mare – PSD – Liviu Tomulea
 Jamu Mare – PNL – Petre Gagea Neaga
 Jebel – PNL – Dan Vatris
 Jimbolia – PNL – Darius Postelnicu

 Lenauheim – PNL – Ilie Suciu
 Liebling – PNL – Ioan Munteanu
 Livezile – PNL – Stefan Varga
 Lovrin – PNL – Marius Vasile Graur


 Lugoj – PNL – Claudiu Buciu
 Manastiur – PSD – Ionel Curuti
 Margina – PSD – Ionel Costa
 Masloc – PNL – Ionel Lupu
 Moravita – PNL – Bogdan Brazdau
 Mosnita Noua – PNL – Florin Bucur


 Nadrag – PSD – Liviu Munteanu
 Nitchidorf – PSD – Danut Draghici
 Ohaba Lunga – PSD – Gigi Murarescu
 Otelec – Pro Romania – Silvia Fekete
 Padureni – PNL – Dorin Ignuta
 Parta – PNL – Daniel Dragan


 Peciu Nou – PSD – Gabriel Dragan
 Periam – PSD – Cornel Dumitras
 Pesac – PSD – Cornel Toma
 Pietroasa – PNL – Virgiliu Ciocea
 Pischia – PNL – Ioan Sas
 Racovita – PSD – Nicolae Negru
 Recas – PSD – Pavel Teodor


 Remetea Mare – PSD – Ilie Golubov
 Sacalaz – PMP – Nicu Viorel
 Sacosu Turcesc – PNL – Gabriel Koller
 Sag – PSD – Flavius Rosu
 Sanandrei – PNL – Claudiu Coman


 Sandra – PNL – Savu Luchian
 Sanmihaiu Roman – PSD – Viorel Marcuti
 Sannicolau Mare – PNL – Danut Groza
 Sanpetru Mare – PSD – Viorel Popovici
 Saravale – PSD – Sava Stoian
 Satchinez – PNL – Florin Cheaua
 Secas – PNL – Simion Pop
 Stiuca – PNL – Vasile Bejera
 Teremia Mare – PNL – Cornel Gui

 

 Timisoara – USR – Plus Dominic Fritz
 Tomesti – PNL – Costel Medelean
 Tomnatic – PSD – Vasiu Stoian
 Topolovatu Mare – PNL – Ovidiu Dota


 Tormac – PNL – Marius Lazar
 Traian Vuia – PSD – Vasile Petruescu
 Uivar – PMP – Bogdan Savulescu
 Valcani – PNL – Dragos Buicu
 Varias – Pro Romania – Nicolae Birau
 Victor Vlad Delamarina – PSD – Ioan Cristian Cardas
 Voiteg – PSD – Tudor Nicolae Marinescu

 

Parteneri
x close