Scurgere de gaz majoră într-un bloc cu șase scări din București: Toți locatarii au fost evacuați
Publicat acum 5 ore si 26 minute
Un incendiu a izbucnit, joi seara, într-un birou din Palatul Justiţiei din Timişoara, 17 persoane fiind evacuate.
Potrivit ISU Timiş, incendiul a izbucnit într-un birou din Palatul Justiţiei din Timişoara.
„S-au evacuat 17 persoane şi au fost afectate de incendiu elementele combustibile dintr-un birou cu mari degajări de fum şi gaze toxice”, arată ISU Timiş.
La locul intervenţie s-au deplasat patru autospeciale de stingere cu apă şi spumă, două autoscări mecanice, un ofiţer şi 20 de subofiţeri.
„Se lucrează pentru asigurarea zonei şi înlăturarea efectelor negative ale incendiului”, mai arată sursa citată.