Antena 3 CNN Sport Alte sporturi Baschet Philadelphia, adusă cu picioarele pe pământ. 76?ers ? Raptors 84-95 (VIDEO)

Philadelphia, adusă cu picioarele pe pământ. 76?ers ? Raptors 84-95 (VIDEO)

30 Oct 2008   •   16:49

Toronto Raptors a învins pe Philadelphia 76?ers cu scorul de 95-84 într-un meci din Liga Nord Americană de Baschet. Chris Bosh a reuşit 27 de puncte pentru formaţia din Toronto aducând astfel prima victorie a echipei sale în acest sezon.
Considerată de specilişti una dintre formaţiile cu pretenţii din acest sezon, Philadelphia 76?ers i-a condus pe cei de la Toronto Raptors la finalul primului sfert al meciului de debut în noul sezon din NBA. Oaspeţii şi-au revenit în cel de-al doilea sfert distanţându-se la şase puncte, diferenţă înregistrată şi cu două minute înainte de final, când Raptors conducea cu 88-82, după aruncarea de 3 puncte izbutită de Williams. Pe final Raports a fost însă mai concentrată şi s-a impus cu 95-84.
Rezumatul zilei, 29 octombrie 2008

Într-un alt meci al serii, Lakers a dispus de rivala din Los Angeles, Clippers, pe terenul acesteia, cu impresionantul scor de 117-79. Tot în Conferinţa de Vest, Phoenix Suns a câştigat meciul cu San Antonio Spurs cu 103-98, cele două echipe numărându-se printre pretendentele la titlu.