Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Timişoara obţine o nouă remiză, cu Gaz Metan: 2-2

Timişoara obţine o nouă remiză, cu Gaz Metan: 2-2

Sursa foto: Foto: Intact Images
01 Aug 2010   •   18:57

După egalul cu Bistriţa din prima etapă, echipa lui Petrovici a obţinut o nouă remiză la meciul din deplasare cu Gaz Metan.

Eric de Oliveira părea să fie eroul meciului. Brazilianul a reuşit dubla în minutele 16 şi 49. Magera a redus din diferenţă în minutul 72, printr-un şut de la 25 de metri.

În ciuda golului marcat de Magera, partida părea să fie câştigată de medieşeni. În primul minut de prelungiri, însă, Axente a răsturnat situaţia, egalând printr-o lovitură de cap din interiorul careului.

Primul cartonaş galben l-a primit Todea, în minutul 5, pentru un fault la Magera. După primul gol al lui Eric, în prima repriză au mai luat cartonaşe galbene Bourceanu, pentru o intrare dură şi Cisovsky, pentru o intrare din spate.

În a doua repriză, Magera a obţinut un cartonaş galben  pentru o lovitură cu cotul, cu 9 minute înainte de a înscrie golul pentru Timişoara. Au mai luat galben Lazar, Scutaru, Plesca şi Trtovac.