Schema prin care o angajată de la Salarizare a furat 8,4 milioane de lei de la MAE, vreme de 15 ani
Publicat acum 1 ora si 56 minute
Un tânăr a lovit vineri seară o maşină de poliţie şi alte două autoturisme care aşteptau la semafor, în Capitală.
Autoturismele circulau pe Calea Floreasca, când bărbatul a venit din spate, nu a observat maşinile staţionate şi a intrat violent în ele. Cel mai uşor au scăpat poliţiştii de la rutieră din Ilfov, a căror maşină a fost doar zgâriată. Tânărul vinovat de accident i-a rugat pe medicii de la SMURD să îl ducă la spital pentru că suferă de diabet. Între timp, poliţiştii au deschis o anchetă pentru a stabili cum s-a produs accidentul.
Bărbatul s-ar putea alege cu dosar penal pentru vătămare corporală, dar şi pentru faptul că a refuzat să sufle în alcooltest.