Schema prin care o angajată de la Salarizare a furat 8,4 milioane de lei de la MAE, vreme de 15 ani
Publicat acum 3 ore si 6 minute
Salvamarii din Eforie nu și-au mai luat salariile de aproape două luni. Situația e cu atât mai gravă cu cât o parte dintre ei nu mai pot veni la muncă. Nu au bani de transport.
Autoritățile au oferit până acum doar promisiuni, asta deli litoralul e încă plin de turiști, iar numărul persoanelor înghițite de mare crește de la o săptămână la alta.
Salariul unui salvamar este de 1400 de lei pe lună, la care se adaugă și orele suplimentare.
Sursa: Observator