Scurgere de gaz majoră într-un bloc cu șase scări din București: Toți locatarii au fost evacuați
Publicat acum 6 ore si 32 minute
Un nou caz revoltător e semnalat de o mamă la Spitalul din Slobozia, scrie observator.tv.
Un bebeluş de cinci luni a fost trimis acasă cu mâna umflată şi infectată de la branula pe care nicio asistentă n-ar fi verificat-o vreme de şase zile.
Spitalul din Slobozia a speriat ţara de câţiva ani încoace. E locul unde pacienţii vorbesc despre indiferenţa medicilor, iar medicii ajung să se bată pentru că procedurile sunt încălcate. Viaţa pacienţilor e negociată între cabinete, holuri şi săli de operaţie. O anchetă penală a fost deschisă recent, după ce doi medici s-au bătut lângă targa unui pacient, la urgenţe.