Antena 3 CNN Sport Fotbal intern ASA Tg. Mureş a câştigat primul meci din etapa a doua din Liga I, 4-1 cu Ceahlăul

de M.T.    |    01 Aug 2014   •   21:33

ASA Tg. Mureş a câştigat cu 4-1 în deplasare meciul cu Ceahlăul Piatra Neamţ, primul din etapa a doua a Ligii I.

Este a doua înfrângere clară suferită de moldoveni în actualul sezon, după ce, în prima rundă, nemţenii au pierdut cu 4-0 în faţa celor de la CFR Cluj.

N'Doye a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 22, cu o lovitură de cap, dar Ceahlăul a egalat după doar două minute, în urma unei gafe uriaşe a apărării mureşene.

Acelaşi N'Doye a readus-o în avanatj pe ASA în minutul 45, printr-un şut la colţul lung din interiorul careului, pentru ca Henrique să ducă scorul la 3-1 la zece minute de la reluare.

Lucrurile s-au complicat şi mai mult pentru gazde în minutul 57, atunci când Cârjan a fost eliminat pentru un fault comis asupra lui Balaur.

Ceahlăul a fost incapabilă să încerce o revenire şi a mai primit un gol în minutul 84, Hora stabilind rezultatul final cu un şut din apropiere.