Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra - Craiova 2-2. Ţicleanu: Ploieştenii ne-au pus mai multe probleme decât Steaua

21 Aug 2010   •   23:36

Astra Ploieşti şi Universitatea Craiova au remizat, sâmbătă, scor 2-2, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I. Aurel Ţicleanu, tehnicianul oaspeţilor, s-a declarat mulţumit de punctul obţinut, la finalul partidei, declarând că Astra a pus mai multe probleme echipei sale decât Steaua, CFR sau FC Timişoara.

Astra a revenit pe tabela de marcaj de la 0-1, după ce Alexandru Piţurcă a deschis scorul pentru olteni după jumătate de oră de joc. Popara, în minutul 38, şi Rohat, din penalty, în minutul 66, au fost marcatorii echipei gazdă, în timp ce scorul final a fost stabilit de Ciucă în minutul 75.

Au evoluat echipele:
Astra: 12. Ebede - 4. Mihalache, 5. Rohat, 24. Nogo, 25. Crăciun (9. Vădrariu '79) - 6. Paulinho, 8. Seto Takayuki, 14. Pătraşcu (19. Lukacs '83), 20. Stan (16. Florea '73) - 18. Popara - 21. Fatai. Antrenor: Mihai Stoichiţă.

Universitatea Craiova: 21. Lung - 18. Dănănae, 7. Găman, 4. Iliev, 6. Ciucă - 3. Lopes - 77. Wobay (23. Gargorov '60), 30. Prepeliţă, 28. Gângioveanu (19. Stoianof '75), 92. Roman (20. Dina '68) - 27. Al. Piţurcă. Antrenor: Aurel Ţicleanu.