Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra Giurgiu e campioană de toamnă în Liga I, după 1-1 cu Steaua

Astra Giurgiu e campioană de toamnă în Liga I, după 1-1 cu Steaua

21 Dec 2013   •   22:58

Astra Giurgiu este ''campioană de toamnă'' în Liga I, după ce a terminat la egalitate, 1-1, restanţa cu Steaua București.

Astra a deschis scorul în min. 35, prin Gabriel Enache, dar Steaua a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize, prin Fernando Varela (45+1).

Antrenorul Stelei, Laurențiu Reghecampf, a fost trimis în tribună de arbitrul Istvan Kovacs pentru proteste, acuzând un fault la un jucător stelist la faza premergătoare golului înscris de Astra.

Steaua încheie sezonul de toamnă pe locul al treilea, dar cu două meciuri mai puține decât Astra Giurgiu (locul 1) și Petrolul (locul 2).