Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Astra - Iaşi 1-1. Liviu Ganea şi Vali Negru decid meciul în ultimul sfert de oră (VIDEO)

12 Mar 2010   •   22:19

Astra Ploieşti şi Politehnica Iaşi şi-au împărţit punctele puse în joc vineri seara, într-o partidă contând pentru etapa a 21-a a Ligii I. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 1-1, ambele goluri fiind marcate în ultimul sfert de oră de joc.

Liviu Ganea a deschis scorul pentru gazde în minutul 76, după ce a reluat din apropiere o prelungire a lui Oprsal la o fază fixă, în timp ce pentru oaspeţi a egalat Vali Negru, patru minute mai târziu.

Au evoluat echipele:
Astra Ploieşti: 82. Miron - 4. Mihalache, 23. Mendez, 3. Oprsal, 6. Krushowsky - 18. Strătilă (11. Gusev '87), 8. Takayuki, 16. V. Gheorghe (14. Stan '74), 7. Paulinho - 19. Ganea, 9. Diego Silva. Antrenor: Nicolo Napoli.

Poli Iaşi: 1. Brăneţ - 30. Străuţ, 24. Straton, 21. Mihajlov, 3. Costache - 77. A. Ionescu (23. Ad. Ilie '73), 5. Onicaş - 16. Viveiros (22. Buhuşi '58), 26. V. Negru, 14. Păun - 11. Bujor (18. Miclea '88). Antrenor: Petre Grigoraş.