Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Au pus-o de o remiză. Astra Ploieşti ? Gloria Bistriţa 0-0, în etapa a 3-a a Ligii I

15 Aug 2009   •   21:11

Astra Ploiesti şi Gloria Bistriţa au remizat, scor 0-0, într-o partidă din cadrul etapei a treia a Ligii I. Acesta este primul rezultate de egalitate între cele două formaţii în Liga I, care până la ora acestui meci îşi împărţiseră victoriile în cele zece partide disputate, câte cinci de fiecare.

Prima repriză a fost dominată de gazde, dar finalizările la poarta lui Albuţ au lăsat de dorit, remarcat fiind şutul prost al lui Chiacu din minutul 15. Tot Astra a avut şi cea mai importantă ocazie a reprizei a doua, când Albuţ a respins şutul lui Ciobanu.

Au evoluat echipele:

Astra: 12. Cr. Munteanu - 4. Mihalache, 5. Rohat, 3. Oprsal, 25. Crăciun - 7. Chiacu (24. Stan '49), 8. Takayuki, 16. V.Gheorghe, 27. Strătilă (23. Tigoianu '66) - 9. Şt. Ciobanu (6. Izvoranu '77), 19. L.Ganea. Antrenor: Ion Moldovan.

Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 23. Vagner, 6. A. Rus, 18. Frăsinescu, 5. Velcovici - 14. Achim (17. Săceanu '46), 19. Iodi, 4. A. Mureşan (30. Băjenaru '72), 10. L. Sânmărtean, 24. Hora - 20. Anca (26. Enescu '46). Antrenor: Sandu Tăbârcă.