Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj face uitat eşecul din Cupă şi învinge clar la Bistriţa: 3-0 cu Gloria

CFR Cluj face uitat eşecul din Cupă şi învinge clar la Bistriţa: 3-0 cu Gloria

15 Noi 2010   •   22:43

CFR Cluj s-a răzbunat pentru eliminarea din Cupă şi i-a administrat Gloriei un sec 3-0 la Bistriţa.

Gloria a părut că poate ţine piept campioanei, mai ales prin prestaţia excelentă a lui Albuţ din prima repriză când portarul ardelenilor a apărat şi un penalty, însă după pauză CFR Cluj a rezolvat meciul prin reuşitele lui Traore şi Bjelanovici.

Albuţ a luat un gol uşor în minutul 56, autorul reuşitei clujene fiind Lacina Traore, care a majorat apoi scorul la 2-0, cu o lovitură de cap din şase metri după centrarea perfectă a lui Panin, în minutul 71.

Scorul final a fost stabilit de Bjelanovici, în minutul 84, cu un gol de generic. Croatul a înscris cu călcâiul după o fază creată de De Zerbi.

În urma acestui rezultat, clujenii au trecut pe locul şapte în clasamentul Ligii I, cu 22 de puncte, depăşind Steaua la golaveraj.