Antena 3 CNN Sport Fotbal intern CFR Cluj şi Gloria au remizat, deşi bistriţenii au condus cu 2-0 la pauză

CFR Cluj şi Gloria au remizat, deşi bistriţenii au condus cu 2-0 la pauză

Sursa foto: Foto: Intact Images
09 Mai 2011   •   16:44

Gloria Bistriţa nu a scăpat de emoţiile retrogradării. Deşi a condus cu 2-0 la pauză, în deplasare la CFR Cluj, formaţia ardeleană s-a văzut egalată în repriza a doua, iar în urma rezultatului, scor 2-2, are un avans de cinci puncte în faţa Universităţii Craiova, care are un meci mai puţin disputat.

Adrian Nalaţi a deschis scorul în minutul 10 al disputei cu CFR Cluj, cu un şut superb din lovitură liberă de la peste 30 de metri, lateral dreapta. Bistriţa părea că va da lovitura, după ce în ultimul minut al primei reprize Alexandru Tudose a majorat scorul cu o lovitură de cap din 6 metri după o centrare a lui Băjenaru.

Clujenii au revenit totuşi mai motivaţi de la cabine, chiar dacă o calificare în Europa League era oricum improbabilă. Cristi Bud a redus din handicap cu un şut din marginea careului în minutul 61, iar Mureşan a marcat dintr-o lovitură liberă indirectă în minutul 73.