Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Dinamo - Unirea Urziceni 3-1, în primul meci din etapa a 26-a

Dinamo - Unirea Urziceni 3-1, în primul meci din etapa a 26-a

12 Apr 2011   •   17:02

Dinamo Bucureşti a învins Unirea Urziceni cu 3-1 în primul meci din etapa a 26-a a Ligii I. Fundaşul Ersin Mehmedovici, în vârstă de 29 de ani, a deschis scorul pentru gazde în minutul 19, marcând primul său gol în România chiar în faţa formaţiei de la care a plecat în iarnă.

O premieră după 6 ani de România în cazul apărătorului care mai bifase doar 7 minute în tricoul primei echipe a roş-albilor şi care nu a mai dat un gol din 2004, pe când evolua la Mechelen.

Opt minute mai târziu, Dănciulescu a transformat un penalty, dictat după un fault în careu la Bakaj, iar Mihalcea a înscris pentru oaspeţi, în minutul 82, cu un şut plasat din interiorul careului.

Scorul final a fost stabilit de Bakaj, în minutele de prelungire.