Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Echipa lui Răzvan Lucescu pierde puncte acasă. FC Braşov ? Gloria Bistriţa 0-0 (VIDEO)

25 Oct 2008   •   17:02

FC Braşov a întâlnit sâmbătă formaţia Gloria Bistriţa în etapa a 12-a a campionatului intern. În meciul jucat acasă, Braşovul nu a reuşit decât un meci egal, pierzând alte două puncte importante în favoarea formaţiei lui Ovidiu Sabău. Gloria Bistriţa venea la Braşov cu dorinţa de a obţine primele puncte după şase etape. De partea cealaltă, elevii lui Răzvan Lucescu doreau o nouă victorie şi puncte pentru a se menţine în plutonul fruntaş. Acesta este cel de-al cincilea egal consecutiv pentru braşoveni, care în ciuda dominării nu au reuşit să se impună. La gazde, Mugurel Buga a avut două mari ocazii de gol. În minutul 38 al meciului, iroseşte cea mai mare ocazie a meciului şi poate a campionatului, trimiţând, din 6 metri, mult pe lângă poarta bistriţeană.

La începutul reprizei a doua, minutul 48, Roman centrează de pe partea dreaptă, Buga reia superb, din foarfecă, de la 11 metri, dar mingea loveşte doar bara, iar scorul rămâne nemodificat. Situaţia nu s-a modificat deşi Lucescu a epuizat toate cele trei schimbări.

Cele două echipe s-au întîlnit ultima dată în urmă cu trei ani, la Bistriţa, unde Gloria s-a impus cu 2-0.