Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov a obţinut prima victorie după opt etape, 1-0 cu ACS Poli Timişoara

FC Braşov a obţinut prima victorie după opt etape, 1-0 cu ACS Poli Timişoara

de M.T.    |    14 Mar 2014   •   23:07

FC Braşov a reuşit să întrerupă seria de opt etape fără victorie, reuşind să câştige cu 1-0 în deplasare în faţa lui ACS Poli Timişoara.

Ultimul succes obţinut de galben-negri a fost cel din etapa a 14-1, 2-1 în faţa rivalilor locali de la Corona.

Prin acest succes, FC Braşov continuă să spere că va reuşi să evite retrogradarea, deşi rămâne pe locul 17, penultimul, în ierarhia Ligii I.

Unicul gol al partidei de pe stadionul Dan Păltinişanu a fost marcat cu două minute înainte de final, de Andrei Cristea, care a finalizat o pasă primită de la Machado.

Ambele echipe au avut câte un gol anulat, iar braşovenii au încheiat meciul în inferioritate numerică, Grigorie fiind eliminat în minutul 80.