Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov a plecat cu un punct de la Mediaş, după 1-1 cu Gaz Metan

FC Braşov a plecat cu un punct de la Mediaş, după 1-1 cu Gaz Metan

24 Oct 2009   •   19:15

FC Braşov a rămas în contact cu plutonul fruntaş din Liga I, după ce a reuşit să plece cu un punct de la Mediaş, acolo unde a remizat cu Gaz Metan. După 11 etape, FC Braşov a acumulat cu două puncte mai mult decât Mediaş, 17 în total, în timp ce liderul clasamentului, FC Timişoara, are 20 de puncte, dar şi un meci mai puţin disputat.

Cristescu a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 42, cu un şut de la marginea careului, iar Gaz Metan a egalat în minutul 63, prin Hoban, care a înscris cu capul după o lovitură liberă executată de Oliveira.

Au evoluat echipele:
Gaz Metan Mediaş: 30. Buchta - 8. Buzean, 25. Markovici (13.), 19. Lazăr, 15. Hoban - 5. Munteanu, 7. Kubala (10. Bud '46), 21. Todea, 27. Eric de Oliveira, 22. Pârvulescu - 77. Silvăşan (17. Dudiţă '60). Antrenor: Cristian Pustai

FC Braşov: 32. Mincă - 20. Voicu, 4. Abrudan, 15. Oros, 3. Ezequias - 14. Roman, 18. Cristescu (7. Munteanu '74), 8. N. Grigore, 27. Măldărăşanu - 21. Sburlea, 28. Al. Piţurcă (11. Zaharia '74). Antrenor: Viorel Moldovan.