Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov - Poli Iaşi 2-0. Roman centrează perfect pentru o victorie meritată

FC Braşov - Poli Iaşi 2-0. Roman centrează perfect pentru o victorie meritată

30 Noi 2009   •   19:58

FC Braşov s-a apropiat la patru puncte de fruntea clasamentului Ligii I, după ce a învins, cu 2-0, Politehnica Iaşi, luni, într-un meci din etapa a 15-a. După o primă repriză echilibrată, FC Braşov a forţat în mitanul secund şi a reuşit să se impună graţie golurilor înscrise de Zaharia şi Sburlea.

Zaharia a punctat în minutul 71, când a reluat cu capul în plasă centrarea din corner a lui Roman, iar Sburlea a marcat pentru prima oară în acest sezon, opt minute mai târziu, după centrarea aceluiaşi Roman.

Au evoluat echipele:

FC Braşov: 1. D. Coman - 2. Rui Duarte, 4. Abrudan, 55. Diogo, 3. Ezequias (12. Cr. Ionescu '84) - 14. Roman, 10. Ilyeş (6. Nene '83), 27. Mădărăşanu (20. I. Voicu '69) , 7. C. Munteanu - 11. Zaharia, 21. Sburlea. Antrenor: Viorel Moldovan.

Poli Iaşi: 1. Brăneţ - 30. Străuţ, 3. Costache, 28. L. Munteanu, 5. Pecnik (24. Straton '54) - 19. Bârlădeanu, 15. Mihajlov, 18. R. Miclea (16. Nuno Viveiros '62) - 11. Bujor, 21. Balde (9. Bâlbă '74), 10. Cr. Constantin. Antrenor: Petre Grigoraş.