Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Braşov remizează pe teren propriu cu Unirea Urziceni, scor 1-1

FC Braşov remizează pe teren propriu cu Unirea Urziceni, scor 1-1

Sursa foto: Foto: Intact Images
23 Aug 2010   •   21:50

Unirea Urziceni a rămas fără victorie şi după etapa a cincea. Cu interimarul Gabriel Caramarin pe bancă, ialomiţenii au remizat, scor 1-1, în deplasare, cu FC Braşov.

Oaspeţii au deschis scorul încă din minutul 3. Onofraş a centrat şi Bilaşco a marcat cu un şut din opt metri. Doar zece minute a durat avantajul ialomiţenilor. Hadnagy a reuşit egalarea cu o lovitură de cap de la 10 metri în urma unei centrări a lui Cristi Ionescu.

Gazdele au trecut aproape de 2 la 1 în minutul 32. Ilyeş nu a reuşit însă să trimită pe poartă din şase metri.

La trei minute după pauză, Brandan a irosit o bună ocazie de a marca pentru Unirea. În minutul 57, Hadnagy a trimis un şut de la 15 metri, dar mingea a trecut puţin pe lîngă.

În ciuda unei marii ocazii pe final a ialomiţenilor prin Onofraş, meciul s-a terminat la egalitate 1 la 1, iar Unirea are doar trei puncte în cinci etape.