Antena 3 CNN Sport Fotbal intern FC Timişoara rămâne neînvinsă, după 0-0 cu FC Braşov

FC Timişoara rămâne neînvinsă, după 0-0 cu FC Braşov

Sursa foto: Foto: gsp.ro
31 Oct 2010   •   23:27

FC Timişoara a rămas neînvinsă şi după etapa a 13-a a Ligii I. Bănăţenii au remizat, 0 la 0, în deplasare, cu FC Braşov.

Gazdele au avut prima ocazie a meciului în minutul 15. Dedu a trimis însă pe lângă dintr-o poziţie bună. În minutul 42, braşovenii au fost aproape de deschiderea scorului. Pantilimon a respins însă excelent la o lovitură de cap a lui Hadnagy.

Bănăţenii au replicat la ultima fază înainte de pauză, când Zicu a reluat puţin peste. Timişorenii au avut prima fază periculoasă a reprizei secunde. Maghera a ratat însă execuţia dintr-o poziţie ideală.

Gazdele au replicat în minutul 67, când şutul lui Dedu nu a nimerit cadrul porţii apărate de Pantilimon. Nici Zicu nu a reuşit să modifice tabela la o bună ocazie pe finalul jocului, astfel că scorul a rămas 0 la 0.

În urma acestui rezultat, elevii lui Contra au ajuns la 25 de puncte şi sunt pe 2 în prima ligă. Braşovenii au 13 puncte şi se află pe locul 14.