Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gaz Metan câştigă la Urziceni, în prelungiri, cu 1-0

Gaz Metan câştigă la Urziceni, în prelungiri, cu 1-0

Sursa foto: Foto: gsp.ro
15 Oct 2010   •   20:10

Gaz Metan Mediaş a câştigat partida disputată la Urziceni după un meci pe care l-a dominat. Prima fază notabilă a avut loc chiar în debutul partidei. În minutul 2 Eric a avutr un schimb frumos de pase cu Silvăşan însă brazilianul de la Mediaş a fost blocat în momentul şutului. În minutul 7 Pârvulescu a şutat puternic de la 15 metri, dar şutul a trecut pe lângă poartă. Rusescu a şutat şi el pe lângă poartă în repriza a doua, minutul 54.

Scorul a fost deschis abia în minutul 90+1 de Todea, care a reuşit să înscrie în urma unui şut din centurl careului.

Echipele de start:

Unirea: Cernea - Goge, Muzac, Mehmedovici, Muşat - Maftei - Semedo, Todoran, Arman Karamian, Artiom Karamian - Rusescu

Gaz Metan: Pleşca - Trtovac, Lazăr, Akaki, Markovici - Todea, Hoban - Muntean, Eric, Pîrvulescu - Silvăşan