Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Gloria Bistriţa-FC Vaslui 0-3. Viorel Moldovan, imbatabil de opt meciuri (VIDEO)

14 Mar 2009   •   16:59

Bistriţenii sunt tot mai aproape de retrogradare după încă un eşec pe teren propriu. Vasluiul lui Moldovan a învins clar şi meritat, dovedind că rezultatele bune din acest retur nu sunt întâmplătoare. Iar tehnicianul moldovenilor rămâne neînvins de opt partide.

Ocazii puţine şi nesemnificative în prima repriză a partidei. Dar când toată lumea aştepta pauza, Alexandru Tudor a dictat penalty pentru vasluieni, la capătul unei faze create de Milisavijevic. A transformat fără emoţii Wesley, stabilind astfel scorul primului mitan. Partea secundă a arătat o echipă a lui Sabău incapabilă să schimbe ceva. Mai mult decât atât, Silvăşan a fost eliminat, iar pe final debutantul Vasluiului, Kirovski, reuşeşte o dublă prin care stabileşte scorul final al partidei.

Vasluiul urcă până pe locul 6 al Ligii I, în timp ce trupa lui Sabău se afundă tot mai mult în subsolul clasamentului.

Gloria: Tătăruşanu - Frăsinescu, Ciucă, Azevedo (Velcovici 46), C. Păun (Achim 65) - Băjenaru (Coroian 59), Sânmărtean, Nalaţi, C. Petre - Zaharia, Silvăşan
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

FC Vaslui: Kuciak - Ad. Gheorghiu, Cânu, Farkas, Hugo Luz - Ljubinkovic, Genchev , Pavlovici, Milisavijevic - Wesley (Akakpo 63), Temwanjera (Kirovski 81)
Antrenor: Viorel Moldovan