Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Nou-venitul Ilijoski a adus trei puncte Braşovului în meciul cu Pandurii

Nou-venitul Ilijoski a adus trei puncte Braşovului în meciul cu Pandurii

Sursa foto: Foto: GSP.ro
03 Mar 2012   •   11:17

FC Braşov a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 pe Pandurii Târgu Jiu, în primul meci al Ligii I din 2012. Ardelenii au câştigat graţie macedoneanului nou-venit Blaze Ilijoski, autor al unei ”duble”. "Chiar nu credeam c-o să debutez în România cu două goluri într-un singur meci! Sper să mai dau patru până la finalul sezonului", a declarat Ilijoski.

FC Braşov a deschis scorul în minutul 13, când Ilijoski a marcat cu un şut din interiorul careului. Pandurii au egalat prin Nistor, în minutul 75, cu un şut de la circa 20 de metri, dar trei minute mai târziu Cardoso a comis un henţ în careu şi Ilijoski a transformat lovitura de la 11 metri.

"Sunt foarte mulţumit de achiziţiile mele. Am bătut o echipă bună. Chiar dacă a pierdut câţiva jucători, Grigoraş a creat altă formaţie puternică", a declarat Marius Şumudică, antrenorul celor de la FC Braşov.