Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Prima victorie pentru Urziceni sub conducerea lui Levy: 2-1 la Alba Iulia

Prima victorie pentru Urziceni sub conducerea lui Levy: 2-1 la Alba Iulia

22 Mar 2010   •   17:32

Unirea Urziceni a obţinut prima victorie cu Ronny Levy pe banca tehnică, după ce a învins cu 2-1 pe Unirea Alba Iulia, în deplasare. Ialomiţenii au fost conduşi cu 1-0 la pauză, însă au revenit în repriza secundă şi au întors rezultatul înscris pe tabela de marcaj.

Bucurică a deschis scorul în minutul 39, cu un şut din unghi închis, iar Brandan a egalat în minutul 48 din lovitură liberă de la 25 de metri. Scorul final a fost stabilit de Onofraş, în minutul 54, care a scăpat singur spre poarta apărată de Rotaru şi a marcat un şut de la zece metri.

În urma acestui rezultat, Unirea Alba Iulia a rămas pe ultima poziţie în clasamentul Ligii I, având şapte înfrângeri consecutive.

Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 17. I. Bălan, 13. Vujadinovici, 2. Poverlovici, 23. Bucurică - 20. A. Olah, 26. N. Varga (5. Dîlbea '75), 10. Selagea (9. Veljovici '62), 19. Fl. Dan - 11. E. Bruno, 33. N. Jovanovici (18. Bălţoi '77). Antrenor: Blaz Sliskovici.

Unirea Urziceni: 74. Tudor - 16. Nicu, 6. Galamaz, 22. Fernandes, 19. Brandan - 25. Pădureţu (32. Apostol 54), 18. Ricardo, 20. L. Marinescu (17. Semedo '80), 14. Rusescu - 11. Onofraş, 7. Bilaşco (30. Frunză '66), Antrenor: Ronny Levy.