Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid - FC Braşov 2-1. Bozovici centrează decisiv pentru victoria giuleştenilor

Rapid - FC Braşov 2-1. Bozovici centrează decisiv pentru victoria giuleştenilor

05 Dec 2009   •   21:58

Rapid Bucureşti a învins cu 2-1 FC Braşov într-un meci contând pentru etapa a 16-a a Ligii I, penultima etapă a turului de campionat.

Rapid a deschis scorul în minutul 22, când Ioniţă, scăpat din marcaj în careul mic, a trimis cu capul în plasă, după o centrare a lui Bozovici.

Tot Bozovici a centrat excelent şi la golul doi, care a venit după o oră de joc, când Grigorie a pus latul la mingea venită din lovitura liberă executată de Bozovici. Un minut mai târziu, Ionuţ Voicu a redus din handicap pentru oaspeţi, cu un şut la vinclu, după o respingere greşită a apărării giuleştene.

Au evoluat echipele:
Rapid: 33. Bornescu - 2. Helder, 32. Iencsi, 23. M. Constantin, 19. Bozovici (5. Mardare '86) -15. Lazăr - 20. Grigorie (7. Cesinha '73) - 10. Herea (9. Răduţă '82), 30. Spadacio, 29. Buga - 11. Ioniţă. Antrenor: Nicolae Manea.

FC Braşov: 32. Mincă - 2. Rui Duarte, 55. Nuno Diogo, 15. Oros, 3. Ezequias - 20. I. Voicu, 8. N. Grigore, 27. Măldărăşanu (6. Nene '81), 14. Roman - 21. Sburlea, 18. Cristescu (9. Hadnagy '62). Antrenor: Viorel Moldovan.