Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua a revenit spectaculos şi a învins Craiova cu 2-1

Steaua a revenit spectaculos şi a învins Craiova cu 2-1

31 Iul 2010   •   22:12

Universitatea Craiova părea să dea lovitura în Ghencea, la primul meci al lui Piţurcă în faţa fanilor stelişti de la revenirea pe banca tehnică, însă golul marcat de Iliev în minutul 51 a fost anulat de reuşitele lui Bogdan Stancu şi Romeo Surdu.

Craiova a deschis scorul în minutul 51, când Iliev a înscris cu capul după un corner executat de Mihai Costea. În minutul 57, atacantul formaţiei craiovene, Mihai Costea, a înscris un gol, însă acesta a fost anulat în urma unui ofsaid la Gargorov.

Steaua a egalat în minutul 66, când Geraldo Alvez a deviat mingea în bară la un corner, de unde a ricoşat la Bogdan Stancu care a împins-o în poartă. O fază asemănătoare a avut loc şi în minutul 78, când Latovlevici a şutat de la aproximativ 25 de metri, mingea a lovit bara, fiind reluată în poartă de atacantul stelist Romeo Surdu din şase metri.

Steaua Bucureşti: 12. Tătăruşanu - 3. Emeghara, 4. Abrudan, 23. Geraldo, 14. Latovlevici - 5. D. Stoica - 16. Nicoliţă, 11. Păcurar (24. Surdu '65), 8. Răduţ, 10. Cr. Tănase - 28. B. Stancu (26. Bicfalvi '81). Antrenor: Eugen Neagoe. Manager general: Victor Piţurcă.

Universitatea Craiova: 21. Lung jr - 18. Dănănae, 7. Găman, 4. Iliev, 6. Ciucă - 30. Prepeliţă, 2. Bărboianu, 13. Dilevski (27. Al. Piţurcă '81), 23. Gargorov (77. Wobay '74) - 9. M. Costea, 20. Dina (19. Stoianof '71). Antrenor: Aurel Ţicleanu.