Antena 3 CNN Sport Fotbal intern "U" Craiova a învins FC Braşov cu 3-0

"U" Craiova a învins FC Braşov cu 3-0

19 Oct 2010   •   11:47

Universitatea Craiova a obţinut a treia victorie consecutivă la o diferenţă de 3 goluri, cu Victor Piţurcă pe banca tehnică, şi a intrat oficial în lupta pentru Europa League.

Cristi Oros a marcat în propria poartă pe finalul primei reprize, la o fază la care iniţial portarul Mihai Mincă a respins şutul lui Mihai Dina. Ştiinţa a majorat diferenţa în minutul 65, când Ciucă a reluat cu capul cornerul lui Bărboianu, portarul Mincă a respins în transversală, iar balonul a ajuns la Mihai Dina, care a marcat. Dorel Stoica a stabilit scorul final, în prelungirile partidei, cu un şut de la circa 20 de metri.

Într-o altă partidă disputată luni, Universitatea Cluj a fost învinsă pe teren propriu de Victoria Brăneşti, cu scorul de 3-2.