Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Unirea Urziceni - FC Vaslui 1-0. Ialomiţenii rămân pe urmele liderului (VIDEO)

Unirea Urziceni - FC Vaslui 1-0. Ialomiţenii rămân pe urmele liderului (VIDEO)

21 Apr 2009   •   23:31

Unirea Urziceni a mai trecut un examen important, după ce a învins, pe teren propriu, FC Vaslui, cu scorul de 1-0. Rezultatul le permite ialomiţenilor să păstreze locul doi în clasamentul Ligii I şi să rămână la doar două puncte în spatele liderului Dinamo.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Bilaşco în minutul 13, când atacantul Unirii a şutat din careul mare, după o lovitură liberă executată de pe partea stângă.

Cea mai importantă ocazie a oaspeţilor s-a consumat în minutul 70, când Milisavljevic a centrat de pe partea dreaptă în careul ialomiţean şi Temwanjera a reluat în bara transversală cu o lovitură de cap din 8 metri. Balonul a revenit apoi în careu, însă defensiva gazdelor a reuşit să respingă mingea.

Au evoluat echipele:

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis - 16. E. Nicu, 22. B. Fernandes, 6. Galamaz, 23. Bordeanu (20. Bîrlădeanu '77) - 25. Pădureţu, 19. Brandan - 30. S. Frunză (11. Onofraş '62), 8. T. Bălan (3. Ricardo '20), 32. I. Apostol - 7. Bilaşco. Antrenor: Dan Petrescu.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 15. Buhuş, 28. Cânu, 26. Farkas (29. D. Munteanu '46), 17. Bălace - 4. Genchev , 23. Pavlovici (8. Zmeu '86), 10. Milisavljevici - 80. Wesley - 9. Burdujan (30. Kirovski '81), 19. Temwanjera. Antrenor: Viorel Moldovan.