Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Unirea Urziceni mai face o victimă: 1-0 cu Dinamo Bucureşti

Unirea Urziceni mai face o victimă: 1-0 cu Dinamo Bucureşti

27 Sep 2010   •   22:21

Formaţia Unirea Urziceni, de la care în ultimele săptămâni au plecat peste zece jucători de bază, printre care Galamaz, Arlauskis sau Brandan, a mai produs o surpriză în acest sezon. Gruparea ialomiţeană a învins cu 1-0 pe Dinamo Bucureşti, în ultimul meci al etapei a noua din Liga I.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Rusescu, din penalty, în minutul 34, după ce Garat a comis henţ în careu la o centrare a lui Pădureţu de pe partea dreaptă.

Dinamo a rămas în inferioritate numerică, în minutul 71, când Juan Pablo Garat a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu, după un fault la Semedo.