Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Universitatea Cluj trece cu 1-0 de Astra Ploieşti

Universitatea Cluj trece cu 1-0 de Astra Ploieşti

01 Noi 2010   •   17:38

Universitatea Cluj a învins cu 1-0 în meciul cu Astra Ploieşti, disputat luni în cadrul etapei a 13-a a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul prin Boştină, dintr-un penalty obţinut de Machado, în minutul 43. Elevii lui Marian Pană au avut mult de muncă pe final, când au evoluat în 10 oamei din minutul 70, după ce Machado a fost eliminat pentru că l-a lovit pe Oprsal.

La finalul partidei, reprezentanţii clubului Astra Ploieşti au cerut să fie măsurată înălţimea porţilor, bănuind că nu este regulamentară. Contestaţia a fost rezolvată în prezenţa observatorului Daniel Gherasim, constatându-se că înălţimea este cea regulamentară, de 244 de centimetri.