Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Viitorul Constanţa a câştigat în deplasare cu FC Braşov şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

de M.T.    |    30 Oct 2013   •   20:46

Cu probleme mari în campionat, unde se află pe poziţie retrogradabilă şi a obţinut doar două victorii în 11 mecirui, Viitorul Constanţa îşi continuă parcursul în Cupa României.

Echipa antrenată de Bogdan Vintilă va fi prezentă în sferturile de finală ale competiţiei, după ce a reuşit să câştige cu 1-0 cu FC Braşov, în deplasare.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în minutul 11, de Gavra.

Ambele formaţii au încheiat partida cu câte un jucător eliminat, Andrei Cristea de la gazde şi Bejan de la constănţeni.

Viitorul este a patra echipă calificată în sferturile de finală ale Cupei României, după Pandurii Tg. Jiu, FC Vaslui şi Astra Giurgiu.