Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Viitorul Constanţa - Gaz Metan Mediaş, scor 0-1, în Liga I

Viitorul Constanţa - Gaz Metan Mediaş, scor 0-1, în Liga I

Sursa foto: Foto: Mediafax
20 Aug 2012   •   21:29

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, luni, la Galaţi, cu scorul de 1-0, echipa Viitorul Constanţa, într-un meci contând pentru etapa a V-a a Ligii I, în care constănţenii au jucat în nouă din minutul 67, infomează Mediafax.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Astafei în minutul 88. Echipa constănţeană a jucat cu un jucător mai puţin, după ce Larie a fost eliminat în minutul 13, pentru un fault din postura de ultim apărător asupra lui Sergiu Buş. La această fază, arbitrul Marcel Bârsan a acordat penalti pentru Gaz Metan, însă Florin Dan a ratat.

Din minutul 67, Viitorul a rămas cu doar nouă jucători în teren, după ce Toşca a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

Meciul a fost arbitrat de Marcel Bârsan, ajutat de Cristian Nica şi Gero Szabo.