Antena 3 CNN Sport Tenis Fed Cup. Visul frumos al României s-a sfârşit. Cehia se impune cu 3 - 2

Fed Cup. Visul frumos al României s-a sfârşit. Cehia se impune cu 3 - 2

07 Feb 2016   •   15:21

Update: Echipa de dublu a României a pierdut, în două seturi, 6 - 2, 6 - 3, iar Cehia s-a calificat în semifinalele Fed Cup.

---------------------------------------------------------------------

Update: Cehia conduce în setul doi, scor 4 - 2. Doar o minune ne mai poate aduce victoria.

Update: Echipa de dublu a Cehiei a câştigat lejer primul set, 6 - 2.

Update: Cehia conduce în partida de dublu, 3 - 1, în primul set

Update: Cehia schimbă componenţa echipei. Pliskova este cea care va face cuplu cu Strycova.

Update: Monica Niculescu pierde în faţa Karolinăi Pliskova, 6 - 3 în setul decisiv. Scorul între România şi Cehia este egal, 2 - 2.

Urmează partida de dublu, dintre perechile Andreea Mitu, Raluca Olaru-Denisa Allertova, Barbora Strycova.

Follow me and Raluca Olaru in the decisive doubles game versus the Czech Republic***Urmăriți-ma, alaturi de Raluca Olaru, in meciul decisiv împotriva Cehiei #patrusprevictorie #fedcupro

Posted by Andreea Mitu on Sunday, February 7, 2016

--------------------------------------------------------------------

Update: Karolina Pliskova conduce în setul decisiv, scor 3 - 1.

Update: Monica Niculescu a revenit în setul secund, pe care l-a câştigat cu  6 - 4.

-------------------------------------------------------------------

Update: Monica Niculesc a pierdut primul set, 4 - 6 şi este condusă cu 3 - 2 în setul secund.

Update ora 15.45: A început a doua partidă a zilei, cea dintre Monica Niculescu şi Karolina Pliskova. Scorul este egal, 4 - 4 în primul set.

Simona Halep deschide ziua a doua a Fed Cup, împotriva Petrei Kvitova.

Ambele sportive au fost învinse în partidele de ieri.

Simona a câștigat primul set cu 6 - 4. La fel ca ieri, Simona a cedat în setul doi, 3 - 6.

Victorie magnifică pentru Simona, 6 - 3 în decisiv! Scorul general este 2 - 1 pentru România. Urmează partida Monicăi Niculescu.

Duminică, de la ora 13:00 începe a doua zi a întâlnirii de Fed Cup dintre România și Cehia. După partidele de sâmbătă, scorul este egal, 1 - 1.

Programul zilei de duminică:

Simona Halep- Petra Kvitova, de la ora 13.00

Monica Niculescu-Karolina Pliskova, după ora 15.00

Andreea Mitu, Raluca Olaru-Denisa Allertova, Barbora Strycova, după ora 17.00

Pe Antena3.ro veți găsi informații în timp real despre evoluția scorului, precum și cele mai importante reacții după fiecare meci.