?I-au fost aduse la cunoştinţă învinuirile şi atât, avocaţii nu au primit nici măcar ordonanţa de reţinere a lui Gigi Becali pentru a o putea ataca în instanţă.? a spus Dancu.
Omul de afaceri e cercetat pentru sechestrarea de persoane în cazul de acum 2 luni, când maşina lui Becali a fost furată dar recuperată de oamenii finanţatorului Stelei, făra a apela la poliţie.
Interesant este că nu a existat nicio plângere în dosar, dar poliţia s-a autosesizat.
Becali a fost ?săltat? de mascaţi joi dimineaţă, şi dus la Poliţia Capitalei cu mandat de aducere, deşi nu fusese citat anterior. Avocaţii lui Becali sunt nemulţumiţi şi au cerut procurorilor să le pună la dispoziţie toate documentele din dosar. Ei ar putea cere un nou termen judecătorilor, pentru a putea studia documentele din dosar.
Declaraţiile avocatului lui Gigi Becali
Antena3.ro
Ştiri video recomandate