Antena 3 CNN Sport JO2016 Nu câștigat medalia de aur, dar a fost în centrul atenției. Ce i s-a întâmplat unei sportive la Jocurile Olimpice de la Rio

Dragostea plutește în aer la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro.

Proba feminină de sărituri în apă de la trambulina de 3 metri s-a încheiat cu o dublă a sportivelor din China, care s-au clasat pe primele două poziţii. He Zi, cea care s-a mulţumit cu argintul, a fost însă în centrul atenţiei. Imediat după ce a primit medalia, He Zi a avut parte de o surpriză de proporții.

În faţa podiumului de premiere a apărut iubitul ei, Qin Kai (medaliat şi el la Rio, tot la sărituri în apă), care a îngenuncheat cu o cutiuţă roşie în mână, alături de un trandafir de aceeaşi culoare. Bineînţeles, a fost vorba de o cerere în căsătorie inedită a sportivului chinez de 25 de ani. Emoţionată şi cu lacrimi în ochi, He Zi (30 de ani) a acceptat propunerea.