Profilul vocaţional, noul instrument pentru recrutarea angajaţilor potriviţi. Cum poate fi "citit" un candidat
Publicat acum 14 ore si 27 minute
Orașul Santana din județul Arad va folosi energia geotermală pentru a încălzi instituțiile publice.
Astfel, primăria orașului va implementa un sistem modern de încălzire centralizată, care va utiliza energia termică generată din adâncurile pământului pentru a asigura căldura necesară clădirilor publice precum școli, grădinițe și instituții medicale.
Această decizie este una importantă nu doar pentru economisirea costurilor și reducerea poluării, ci și pentru încurajarea utilizării surselor de energie regenerabilă în România.
Citește și: Orașul din România în care se află cel mai important nod feroviar al Europei de Est