Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Chelsea - Fulham 2-1. Victorie norocoasă pentru echipa lui Ancelotti. Rezultate Anglia

Sursa foto: didier drogba
28 Dec 2009   •   20:10

Liderul din Premier League a avut viaţă grea cu Fulham, echipă care se bate la mijlocul clasamentului. Elevii lui Carlo Ancelotti au trăit pe muchie de cuţit pe Stamford Bridge şi au primit gol încă din minutul patru, reuşind să revină în cele din urmă spre finalul partidei. Cele trei puncte o duc pe Chelsea la cinci puncte în faţa lui United, dar cu un meci în plus disputat.
Ungurul Zoltan Gera a fost cel care a deschis scorul în minutul 4, după o fază haotică în careul lui Petr Cech. Egalarea a venit doar în minutul 73, când Didier Drogba a ajuns primul la centrarea sârbului Ivanovic şi a trimis cu capul în poartă. Două minute mai târziu, Fulham şi-a pus singură mingea în poartă prin Smalling la capătul unei faze nefericite, iar scorul final a fost un 2-1 care părea, la un moment dat, imposibil.