Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Chelsea spulberă Stoke City, 7-0, şi redevine lider în Premier League

Chelsea spulberă Stoke City, 7-0, şi redevine lider în Premier League

Sursa foto: salomon kalou
25 Apr 2010   •   23:53

Chelsea se menţine pe primul loc în Premier League şi după meciul de duminică, de pe Stamford Bridge, cu Stoke City. Trupa lui Carlo Ancelotti s-a impus cu un neverosimil 7-0 în faţa unei echipe care nu mai are emoţii legate de retrogradare în acest final de sezon. Chelsea mai are nevoie să îşi păstreze avansul de un punct care o desparte de Manchester United pentru încă trei etape dacă vrea să devină campioană a Angliei.
Presiunea le prieşte celor de la Chelsea. Aceasta este concluzia care poate fi trasă după Chelsea - Stoke City 7-0. În mare nevoie de o victorie pentru a rămâne în frundea Premier League cu trei runde înainte de final, Chelsea s-a descurcat de minune şi a făcut scor în faţa unui adversar mult prea facil. Salomon Kalou a fost vedeta meciului, cu trei goluri marcate în minutele 24, 31 şi 68. Lampard a fost şi el în formă şi a marcat în minutele 44, din penalty, şi 81. Sturridge şi Malouda şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor în ultimele minute ale meciului şi au stabilit scorul final.