Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Liverpool a învins uşor la Bolton (2-0)

Liverpool a învins uşor la Bolton (2-0)

15 Noi 2008   •   17:30

Liverpool a învins uşor, în deplasrea de la Bolton, în ultima etapă din Premier League, scor 2-0, câştigând mai lejer decât arată scorul, cele 3 puncte puse în joc.
Câte un gol în fiecare repriză, primul fiind reuşit de olandezul Dirk Kuyt şi al doilea de Steven Gerrard, i-au adus victoria elevilor lui Rafa Benitez.
?Cormoranii? au început partida în forţă, iar după 29 de minute Kuyt deschide scorul, după o lansare a lui Fabio Aurelio. Olandezul avusese mai devreme o bară.
Cea de-a doua parte a jocului a adus o dominare mai agresivă din partea oaspeţilor, unica şansă de a egala a celor din Bolton fiind cea a lui Ricardo Gardner. Când mai erau 17 minute de joc, ?Stevie? Gerrard majorează scorul la 2-0, şi aduce 3 puncte mari de pe ?Reebok Arena?, într-un meci care se anunţa dificil pentru trupa lui Benitez.