Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Meci incredibil în Premier League. După 1-0 la pauză, Tottenham a învins Wigan cu 9-1! (VIDEO)

22 Noi 2009   •   20:13

Jermain Defoe a înscris cinci goluri în repriza secundă a meciului în care Tottenham a umilit Wigan. Spurs au câştigat cu 9-1 partida de pe teren propriu şi au urcat pe locul patru în clasament, bifând totodată şi cel mai categoric succes din istoria lor în Premier League.

Peter Crouch a deschis scorul în prima repriză, înainte ca Defoe să înceapă spectacolul. Atacantul lui Tottenham a reuşit un hattrick în doar şapte minute (51, 54, 58) şi a mai adăugat alte două goluri în minutele 69 şi 87.

Aaron Lennon a marcat şi el meritat, la revenirea pe teren, înainte ca portarul lui Wigan să aibă ghinionul să introducă mingea în propria poartă la lovitura liberă executată de David Bentley. Nico Kranjcar a completat umilinţa în ultimele secunde ale partidei cu o execuţie superbă din interiorul careului. Pentru Wigan a punctat Scharner în minutul 57.